This is Photoshop's version  of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit.uci elit consequat ipsutis sem nibh id elituci elit consequat ipsutis ...

Follow me on instagram

Contact us

Seramik Kursu
Seramik Kursu
Seramik Kursu

Seramik Sanatının Çocuk Üzerindeki Etkisi

Seramik çalışmalarının boyutlu oluşu çocukların bilek ve parmak kaslarının gelişmesine, daha koordineli bir hareket kabiliyetine sahip olmasına, el ve göz koordinasyonunun kuvvetlenmesinde büyük rol oynar.

Çocuklar seramiğin ham maddesi olan çamuru yoğururken el becerilerini geliştirirler. Kendi dünyası ve çevresi ile ilgili gözlemlerini ve duygularını anlatırken üretici olabildiğini keşfeder.

6-12 yaş dönemi çocukların onaylanma ihtiyacının aktive olduğu süreçlerdir. Bu dönemde kişisel yeteneğiyle ve yaratıcı zekasıyla seramikten bir şeyler üreten çocuk seramik yapmaya devam ettikçe kendine olan güvenini kuvvetlendirir. Hayal dünyasında canlandırdığı objeyi şekillendirmesi ve bunu sırlaması görsel zekasını geliştirmesinde katkı sağlar.

3-6 yaş döneminde de çocukların güven ihtiyacına katkı sağlayan seramik, çocuğun ne yaptığını anlamaya çalışmasını ve bu süreçte kendisine güvenmesini sağlar.

Çocukların duygularını daha kolay ve güçlü bir şekilde ifade edebilmelerini, tasarım ve yaratma güçlerini geliştirmeleri için Maltepe Neria Seramik atölyesi ve Beşiktaş Neria Seramik Sanat Studyosu aynı zamanda ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmelerini ve çocukların bu deneyimi yaşamasına olanak sağlıyor.